E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Gençler,

Hemşirelik Bölümüne Hoşgeldiniz…

Hemşirelik bölümü, mesleki bilgi ve tecrübeye sahip, toplumdaki tüm bireylerin sağlığını koruma ve geliştirmeye yönelik, yüksek nitelikte hizmet sunacak, evrensel ve kültürel değerleri gelişmiş, yasal sorumluluklarını bilen ve sahip çıkan, insan haklarını hasta haklarını ve kendi haklarını bilen ve uygulayan, hemşirelik hizmetlerinde karar verme, planlama ve uygulama aşamalarında etkili olan, sağlık alanındaki gelişmeleri takip eden, bireyin ve ailesinin değerlerine saygı duyan, girişimci, aktif ve atak davranış sergileyen, bilgili, sorgulayıcı, sürekli eğitimi alışkanlık haline getirmiş, bilimsel bilgiyi anlayan ve kullanan, profesyonel ölçütlere ve etik değerlere sahip, uluslararası nitelikte kaliteli hemşirelik bakımı sunan hemşireler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Hemşirelik Bölümümüz, deneyimli kadrosu, ana yerleşkede yer alması, yüksek lisans ve doktora programlarının mevcut olması ve fakülte çatısı altında olması nedeniyle tercih edilmede öncelikli bir konumdadır. Ordu Üniversitesi kurulduktan sonra, hemşirelik bölümünden 650 mezun verilmiştir. Halen bölümümüzde 445 öğrenci eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hemşirelik bölümümüzde 9 anabilim dalı bulunmakta olup, akademik kadrosunda 1 Profesör, 1 Doçent, 2 Doktor Öğretim Üyesi, 5 Öğretim Görevlisi ve 7 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

Hemşirelik bölümümüzden mezun olan hemşireler, kamu ve özel sağlık kuruluşlarında istihdam edilirler.

                                                                                                              Sevgilerimle…

                                                                                              Prof. Dr. Nülüfer ERBİL

                                                                                             Hemşirelik Bölüm Başkanı<
T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı